Mauris eget sodales lorem, in vulputate nibh. Praesent eget nibh bibendum, luctus augue at, molestie turpis. Donec ut neque tempor, feugiat turpis nec, tincidunt tortor.

SMC & BMC

Hazir kalıplama bünyesinde cam elyafı, reçine, katkı ve dolgu malzemeleri içeren kalıplamaya hazır, hazır kalıplama bileşimleri olarak adlandırılan kompozit malzemelerin (SMC,BMC) sıcak pres kalıplarla ürüne dönüştürülmesidir.

El Yatırma

Dokuma veya kırpılmış elyaflarla hazırlanmış takviye kumaşları, hazırlanmış olan kalıp üzerine elle yatırılarak üzerine sıvı reçine elyaf katmanlarına emdirilir.

RTM & LRTM

Bu kompozit üretim yönteminde elle yatırma sistemlere daha hızlı ve uzun ömürlü olmakla birlikte iki parçalı kalıp kullanmak gereklidir. Kalıbın kompozit malzemeyle yapılması çelik kalıp maliyetine göre daha düşük kalmasına neden olmaktadır.

İnfüzyon

Kompozit malzeme (genellikle geniş sandöviç yapılar) önce bir kalıba yerleştirilir,ardından bir vakum torbası en üst katman olarak yerleştirilir.

Püskürtme

Püskürtme yöntemi elle yatırma yöntemini aletli şekli olarak kabul edilebilir. Kırpılmış elyaflar kalıp yüzeyine, içine sertleştirici katılmış reçine ile birlikte özel bir tabanca ile püskürtülür.

Seri Üretim

Talep edilen ürünleri kullanılacağı yere ve sektöre göre en doğru teknik ile seri üretim yapılmaktadır.